Články z tisku

10/2016

Veletržní soutěž firmy Nexnet, a.s na MSV 2016 v Brně

Veletržní soutěž firmy Nexnet, a.s na MSV 2016 v Brně má svého výherce!

Veletržní soutěž společnosti Nexnet, a.s. je již tradiční záležitostí každého Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Letos však veletržní soutěž přece jen doznala jisté změny. Stejně jako v předchozích letech se jí na MSV v Brně mohl zúčastnit každý z návštěvníků, který zavítal na stánek Nexnet, a.s., oproti minulým ročníkům však byla letošní výhra zaměřena na software pro 3D modelování SpaceClaim, jehož licenci zdarma na 1 rok měl šanci letos vyhrát kdokoliv, kdo se zúčastnil soutěže. SpaceClaim je v současné době odborníky označován za nejrychlejší a nejinovativnější software pro úpravu 3D modelů na světě. Poskytuje uživatelům při modelování naprostou svobodu a volnost, díky čemuž jsou mnohem lépe schopni zachytit a realizovat své představy. Hlavně díky principu přímé editace solid modelů, který SpaceClaim využívá, a kterým se diametrálně liší od všech ostatních modelářů, je SpaceClaim v současnosti nasazován v oblasti designu, prototypingu, reverzního inženýrství a v oblasti podpory CAM výroby. Své místo nachází také jako vynikající doplněk 3D tiskáren. Licenci SpaceClaim na 1 rok zdarma nabízela na MSV 2016 společnost Nexnet, a.s. jako veletržní výhru! Letos ovšem nestačilo pro účast v soutěži pouze vyplnit dotazník s otázkami, ale bylo nutné zapojit i důvtip a šikovnost.

O licenci softwaru SpaceClaim se vedly boje pomocí 3D hlavolamu Perplexus, který byl navržen právě v softwaru SpaceClaim. Jeho tvůrce nosil myšlenku Perplexu v hlavě několik let, ale teprve SpaceClaim mu umožnil uvést celý projekt do praxe. A společnost Nexnet umožnila zájemcům pomocí 3D hlavolamu Perplexus získat právě licenci SpaceClaim na 1 rok zdarma.

Soutěžící měli za úkol projít celou cestu labyrintu ukrytého ve 3D hlavolamu v časovém intervalu 2 minut. Zájem o soutěž byl značný a nutno říct, že labyrint 3D Perplexus nejednoho účastníka překvapil tím, že ač na první pohled Perplexus vypadá jako hračka, projít celý labyrint nebylo vůbec nic lehkého.

Letošním vítězem se stal pan Jiří Chrástek z z Uherského Hradiště. Ke stánku firmy Nexnet, a. s. ho sice přivedl zájem o jiný CAD/CAM software, ale když už tam byl, zkusil své štěstí s hlavolamem Perplexus a to se mu vyplatilo! Ze všech účastníků byl vylosován právě on. Společnost, ve které pan Chrástek pracuje se specializuje na výrobu pasivních elektronických součástek, zejména keramických a svitkových kondenzátorů. I když pan Chrástek sice nevyužije SpaceClaim přímo na svém pracovišti, v rámci firmy, ve které pracuje, pro SpaceClaim využití naleznou, protože zrovna rozjíždějí novou 3D tiskárnu, ke které je SpaceClaim, který je pro konstukci, editaci a přípravu modelů či prostě pro návrh čehokoliv, prostě idelání volba! Jsme rádi že i letošní cena našla vítěze, který pro ni má plnohodnotné využití. Za celý tým Nexnet, a.s. panu Chrástkovi blahopřejeme!

Těšíme se, že v příštím roce budeme moct udělat radost třeba právě vám!

Nexnet, a.s.

pdf icon
 

 

NEXNET, a.s.

10/2015

Veletržní soutěž na MSV 2015

   Známe výherce veletržní soutěže firmy Nexnet, a.s. o software za 100 000,- !

Veletržní soutěž společnosti Nexnet, a.s. se již stala na strojírenském veletrhu tradicí.  Proto i letos se jí na MSV v Brně mohl zúčastnit každý z návštěvníků, který zavítal na náš stánek. Stačilo vyplnit formulář, který buď obdržel na jednom ze stánků Nexnet, a. s. v pavilonu P nebo B, nebo jej vyplnil na webových stránkách společnosti Nexnet, a.s. Otázky se týkaly jako vždy produktů, které Nexnet, a. s. nabízí a podporuje v rámci rodiny Vero Software: CAD/CAM software Edgecam, který je považován za standard pro obrábění 3D objemových modelů, Alphacam, který slouží k programování CNC strojů pro obrábění kovů, plastů, dřeva a minerálů, VISI pro konstrukci a výrobu forem a postupových nástrojů. CAD/CAM software Radan pro ty, kteří mají CNC výrobu zaměřenou na tváření plechů, tj. řezání plazmou, vodním paprskem, laserem, vysekávání a ohýbání. A v neposlední řadě i SpaceClaim, výkonný a rychlý CAD software pro tvorbu a editaci objemových modelů.
Šťastný výherce naší veletržní soutěže o CAD/CAM software za 100 000,- Kč je na světě!

Celý článek si můžete přečíst v přiloženém PDF souboru!

pdf icon
 

 

MM Průmyslové spektrum

03/2013

Jak SpaceClaim ve spojení s Edgecam pomáhá v malosériové výrobě

Pro zjednodušení a zrychlení konstrukčních prací byla do firmy v roce 2011 pořízena licence 3D CAD softwaru SpaceClaim, který byl koncem ledna 2013 vyhlášen čtenáři magazínu NASA TechBriefs Produktem roku 2012. Na to, jakým pomocníkem SpaceClaim může být a jak funguje ve spolupráci s Edgecam, jsme se zeptali pana Martina Wiesnera, konstruktéra a technologa společnosti Kovo Tomandl CNC.

Pokračování článku a rozhovor s panem Wiesnerem si můžete přečíst v přiloženém pdf souboru.

pdf icon
 

 

MM Průmyslové spektrum

02/2013

Vyšší produktivita frézování při výrobě vrtulí díky Waveform

Většina strojírenských firem v současné době hledá možnosti, jak při výrobě uspořit finanční prostředky, aniž by tím utrpěla kvalita poskytovaných produktů a služeb. Jednou z možností, jak dosáhnout úspory nejen výrobního času, je použití hrubovací strategie Waveform obsažené v licencích Edgecam. Jde o vysokorychlostní techniku obrábění udržující konstantní zatížení řezného nástroje tím, že zajišťuje konzistentní záběr do materiálu. Dráhy nástroje jsou plynulé, nedochází tedy k náhlým změnám směru posuvu a trhavým pohybům na stroji. Jako hlavní přednosti této technologie lze jmenovat např. zkrácení času obráběcího cyklu, prodloužení životnosti nástrojů, prodloužení cyklů servisních prohlídek stroje, udržení konstantního úběru materiálu, díky Waveform lze frézovat hlouběji a rychleji.

Jednou z firem, kde je vysokorychlostní hrubovací strategie Waveform naplno využívána, je Avia Propeller s.r.o., se sídlem v Praze Letňanech.

Pokračování a rozhovor s technologem Avia Propeller si můžete přečíst v přiloženém pdf souboru.

pdf icon
 

1  2  3  4  5  ->
Novinky

Edgecam 2018 R2 CZ

Máme pro Vás novou verzi Edgecam 2018 R2 v české lokalizaci! Tato verze přináší jako vždy spoustu novinek a vylepšení, takže věříme, že se Vám s ní bude dobře pracovat! Instalaci stahujte na Zákaznickém portále NEXNET, a.s. V případě potřeby kontaktuje technickou podporu na bezplatné line 800 876 088. .

 

Výpadek pevných linek

Vážení zákazníci, omlouváme se, že de 31. 5. 2018 nebudou dostupné pevné linky a to včetně Zelené linky technické podpory. Tento výpadek je z důvodu servisích prací na rozvodné síti E.ON. Pro požadavky na technickou podporu využijte prosím tickety na portále eSupport. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace. .

 

Akce a veletrhy

Podívejte se na přehled Akcí a Veletrhů NEXNET.

Akce a veletrhy...
 

Software ke stažení
Sdílet:

  • Delicious icon
  • Digg icon
  • Reddit icon
  • StumbleUpon icon